צילום עיצוב פנים עם אנשים/חיות מחמד

היום רציתי לדבר על צילום עיצוב פנים עם אנשים/חיות מחמד. חיות מחמד פחות נפוצות בצילומים, אבל אנשים ובמיוחד דמויות מרוחות מאוד נפוצות.

בשלב זה אציין שאם אתם מחפשים צלם מקצועי, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר

תוכן עניינים

צילום עיצוב פנים עם אנשים

נתחיל בדוגמה של בן אדם. נתחיל ללא:

ועכשיו עם:

קרדיט: אדריכלית עינב רימון

הנה שני דוגמאות שעשיתי עבור עידן מרדכי (עם ובלי):

או דוגמה של משרד:

דרך אגב, בצילום האחרון ביצעתי עיבוד מסוג selective color. למידע נוסף על selective color ראו צילום שחור לבן בצילום אדריכלי ועיצוב פנים.

טכניקת צילום

טכניקה של צילום דמויות מרוחות די פשיטה. החשיפה צריכה להיות ארוכה מספיק כדי שלא נקבל בן אדם חד ולא ארוכה מדי כדי שלא יראו משהו מאוד מרוח. נקודת התחלה טובה היא עשירית השניה ומשם אפשר לבצע התאמות בהתאם למהירות ההליכה והתאורה. כמוכן, אסור להשתמש בפלאשים מכיוון שגם אם אורך החשיפה הוא שניה, הפלאש מופיע רק לפרק זמן קצר (למשל: 1/200 של שניה, תלוי בעוצמה ופרמטרים אחרים). ולכן אם נשתמש בפלאש נקבל דמות מרוחה בקצוות וחדה באמצע (הזמן בו ירה הפלאש).

צילום עיצוב פנים עם חיות מחמד

נושא זה עלה כאשר השבוע צילמתי דירה עבור מעצבת פנים ויקי קרבצוב. ובדירה היה כלב. אני אציג חלק מן התמונות עם הכלב וחלק בלעדיו. אז בואו נתחיל. הסלון עם הכלב על הספה:

ועכשיו אותו הסלון ללא הכלב:

האם חיית המחמד גונבת את ההצגה?

לפי דעתי, ההוספה של חיות מחמד/דמויות מרוחות/דוגמניות לצילומי עיצוב פנים יכולה להתפרש לשני הכיוונים. מצד אחד ניתן להגיד שאנו מוסיפים עניין לצילום. מדגישים את הסטטי מול הדינמי. מראים שמישהו גר במרחב (הרי בסופו של דבר הפרויקטים נבנו לאנשים). מצד שני, אנשים רגילים (לא מהתחום) יסתלקו פחות על העיצוב ויותר על חיות מחמד/אנשים. כלומר כנראה תהיה חשיפה גדולה יותר לתמונה, אבל אנשים פחות ישימו לב לעיצוב. בסופו של דבר זה גם תלוי בטעמו האישי של הלקוח. ולכן, אני מספק ללקוחות את שתי הגרסאות, אחד עם והשניה בלי וכל אחד בוחר מה לפרסם לפי טעמו.

מה אתם מעדיפים? צילום עיצוב פנים עם אנשים או בלי? האם אתם אוהבים דמויות מרוחות? שתפו אותנו בהערות למטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *