כמה עולה צילום אדריכלות ועיצוב פנים? (כולל מחירון)

המחיר של צילום אדריכלות ועיצוב פנים משתנה בהתאם לנכס, לדרישות ולצלם. בדרך כלל טווח מחירים לצילום נכס לאדריכל/מעצב הוא 500-3500 ש"ח.

לפני שנמשיך לדבר על כמה עולה צילום עיצוב פנים אציין שאם אתם מחפשים צלם מקצועי, אתם מוזמנים ליצור קשר.

הערה: השלב הבא אחרי צילומים הוא בדרך כלל הקמת אתר. למידע נוסף ראו בניית אתר לאדריכלים ומעצבי פנים – למה? כמה? מה חשוב? ועוד

תוכן עניינים

השיקולים לקביעת מחיר צילום

טווח הוא די רחב אז בואו ננסה להתמקד ולהבין מה אתם מחפשים וכמה זה צפוי לעלות.

נתחיל בתורת המחירים על רגל אחד: מחיר המוצר/השירות נקבע ע”י עלות וכמה הצרכן מוכן לשלם. ברוב המוחלט של המקרים המחיר יהיה גדול מהעלות (כלומר העלות היא המחיר המינימלי) ויגיע למחיר אותו הצרכן מוכן לשלם.

השאלה הראשונה היא כמה הצרכן, במקרה שלנו האדריכל או המעצב, מוכן לשלם. סכום זה מאוד משתנה בהתאם לניסיונו הקודם של הצרכן. כך למשל הייתה לי אדריכלית שרגילה לשלם בסביבות האלפיים ש”ח לצילום נכס, וכאשר אמרו לה מחיר של 500 ש”ח היא חשבה שמדובר במישהו לא רציני. מצד שני, היו לי לקוחות ש-450 ש”ח הייתה התקרה שלהם. מדוע? מכיוון שלצלם הקודם הם שילמו 400 ש”ח. כלומר המוכנות לשלם תהיה תלויה בניסיונכם האישי ובעד כמה אתם אוהבים את עבודתו של הצלם.

אם אנו מדברים על התועלת, אזי השאלה מה הולכים לעשות עם הצילומים. אם הצילומים ישמשו לפרסום ויביאו לקוחות ופרויקטים של מאות או אפילו מליוני ש"ח אז קל להצדיק השקעה בצילומים. מצד שני אם אתם צריכים מספר צילומים לספר אדריכלות שכנראה לקוחות פוטנציאליים לא יקראו אותו, אז כנראה שלא תרצו להשקיע יותר מידי.

נעבור לשאלת העלות: מהם העלויות של צילום עיצוב פנים?

נחלק את העלויות לשתיים: עלויות קבועות ועלויות משתנות. בתוך העלויות הקבועות יש את כל אותם העלויות הסטנדרטיות שקיימות לכל עסק. אצל צלם העלויות האלה כוללות: בלאי של ציוד צילום, תוכנות ריטוש ועריכה, מחשבים, רכב, שכירות, שיווק, רואה חשבון וכו’. והעלויות המשתנות כוללות את אותם הדברים שצריך כדי להשלים פרויקט ספציפי, כגון: שעות עבודה, כוח אדם, דלק, חניה ואחרים.

הערה: טווח המחירים שציינתי למעלה מתייחס אל הצלם בלבד. אם אתם מעוניינים שאנשים נוספים, כגון: דוגמנית או מעצבת, יעבדו על הפרויקט כנראה שתחרגו מהגבול העליון שמיניתי.

מה משפיע על מחיר צילום עיצוב פנים?

עקב העלויות הקבועות שמיניתי לעיל המחיר הבסיסי יתחיל בדרך כלל ב-500 ש”ח. עד כמה העלות תעלה? ובכן זה תלוי בעבודה שהצלם מבצע ובבקשות שלכם.

אני אתאר את תהליך העבודה שלי בכדי שתבינו את הצד השני. צילום של נכס לא גדול בדרך כלל לוקח ממספר שעות עד חצי יום + הזמן של הנסיעה + זמן ריטוש. כמה זמן לוקח ריטוש? תלוי בנכס, אבל בממוצע שעתיים ריטוש על כל שעת צילום (כלומר 6 שעות ריטוש על 3 שעות צילום).

למה כל כך הרבה? הריטוש הבסיסי (צבע, ניגודיות, יישור התמונה …) הוא יחסית מהיר. אבל אחר כך יש תיקונים ספציפיים לכל תמונה. למשל להתחיל להוריד את הקבלים של החשמל/הטלפון, ממירים, ספרינקלרים, מזגנים, טיפולים בהשתקפויות, תיקון של נורות שרופות ומיזוג של מספר חשיפות לתמונה אחת ותיקונים אחרים. כלומר אולי חושבים שהצלם היה רק שעתיים, אבל בפועל זה שעתיים + שעתיים נסיעות + 4-8 שעות ריטוש – סה”כ 8-12 שעות עבודה בממוצע. התוצאה של צילום נכס היא לרוב 30-100 צילומים הכוללים צילומים רחבים של חדרים וצילומי פרטים (details). ברור לי שמתוכם אפשר לבחור 10 תמונות מנצחות וזה מה שילך למדיה חברתית/אתר. אבל אני אעדיף לתת יותר. קודם כל, מה שלדעתי תמונה טובה, זה לא תמיד מה שהלקוח יבחר. מעבר לכך, לא כל התמונות הולכות להיות מוצגות באתר. למשל תמונות של מקומות אחסון יישמרו בקטלוג פרטי ובעת הצורך ניתן להציגם ללקוח פוטנציאלי בכדי שיבחר את המבנה הפנימי של יחידת אחסון או ארון.

מבחינתי ההשקעה הכי גדולה היא זמן הריטוש. זה תלוי גם בנכס וגם בגימור (באופן סטנדרטי אני עושה ריטוש מלא). אז השאלה היא מה אתם מחפשים ומהו יעוד הצילומים? האם אתם רוצים את הצילומים הכי טובים? או שלא אכפת לכם אם יראו כבלים של חשמל, מזגנים, קירות וארונות לא הכי נקיים וכו’?

כמוכן, יתכן מחיר נמוך יותר ללקוח עם הרבה הזמנות או כאשר הצלם מחפש להרחיב את קהל הלקוחות שלו. מצד שני יכול להיות מחיר גבוה יותר אם לצלם יש עומס.

נקודה אחרונה שאני אגע בה היא הקשר בין מחיר לאיכות. בהרבה מקרים יש קשר, אבל הוא לא תמיד יחס ליניארי וברור. כך למשל צלם חתונה שלוקח 12,000 ש”ח לא בהכרח יספק תוצאה טובה יותר מצלם שגובה 6,000 ש”ח והצילומים כנראה לא יהיו טובים פי שניים. מצד שני, הרבה אנשים יפחדו לקחת מישהו שגובה 500 ש"ח עבור צילום חתונה.

מחירון

אחרי שעברתי על כל הנקודות העיקריות, אני אפרסם את המחירון שלי.

סוג הצילוםמחיר הכולל ריטוש בסיסי (החל מ-)מחיר הכולל ריטוש מלא (החל מ-)
צילום דירה להשכרה/למכירה/Airbnb12001400
צילום וילה או דירת קומותיים להשכרה/למכירה/Airbnb15001700
צילום דירה למעצב/אדריכל17002000
צילום וילה או דירת קומותיים (גג) למעצב/אדריכל19002200
צילום משרדים קטנים (עד 100 מ"ר)17002000
חצי יום צילומים (עד 4 שעות) – יכול להתאים כאשר יש שני נכסים קטנים סמוכים19002200
יום צילומים (עד 8 שעות)32003800
מחירון צילום אדריכלות ועיצוב פנים

הערות למחירון

 1. המחירים מתייחסים לאזור המרכז (ראשון – חדרה). לנכסים באזורים אחרים תהיה תוספת נסיעות.
 2. המחירים כוללים מע"מ.
 3. התשלום מתבצע בתום הצילום. את התשלום ניתן לבצע במזומן, בביט או ע"י צ'יק. במועד זה הלקוח מקבל קבלה.
 4. ביטול צילומים ברגע אחרון – 300 ש"ח (לאיזור המרכז).
 5. תוך כשבוע מיום הצילומים הקבצים מועלים לשרת ונשלח לינק להורדה במייל. כל הצילומים מועלים בשני גדלים: גודל מקורי (קבצים גדולים) וקבצים מוקטנים (עד 500KB). הקבצים המוקטנים שימושיים למדיה חברתית ולאתרי אינטרנט וקבצים גדולים מיועדים להדפסות גדולות.
 6. הצילומים ישמרו בשרת למשך חודש ובסוף התקופה ימחקו.
 7. במידה ויש בקשות לתיקונים, ניתן לשלוח מייל עם שם הקובץ של הצילום והשינוי הרצוי.
 8. כאשר אתם עובדים איתי אתם מסכימים שיתכן ויעשה שימוש בחלק מן הצילומים על ידי. לפעמים אני בוחר צילומים מסוימים לפורטפוליו שלי או למדיה חברתית לצורך הצגת עבודתי.
 9. נא לא ליצור קשר ולהתחיל לנהל משא ומתן אם אתם מוכנים לשלם רק חצי מהסכום הרשום מלעיל.

ריטוש

בעבר כתבתי פוסט מפורט עם דוגמאות על ריטוש תמונות עיצוב פנים. כאן רק אסביר את ההבדלים בין ריטוש בסיסי למלא. תחת ריטוש בסיסי אני כולל עיבודים שמבוצעים על כל התמונה. כגון ניגודיות, חידוד, איזון לבן ונוספים. את הצעד הזה אני מבצע תמיד ומבחינתי זהו חלק מתהליך הצילום.  מעבר לכך יש ריטושים מקומיים שהם בתוספת תשלום. אלה הם מצבים כאשר משהו שבור, הגימורים לא טובים וצריך לשפצר או פשוט רוצים להוריד דברים מהצילום. למשל חלק מהגוף תאורה שבור ורוצים לתקנו. או רוצים להעלים את המזגנים, את מצלמות האבטחה, ספרינקלרים ואיזה רהיט ישן שהדיירים עדיין לא זרקו. יש גם מצבים בהם רוצים לשנות צבע של משהו. וכמה פעמים היו לי מקרים של שאריות מהצפות בהם צריך לתקן חלק מהתקרה והקירות. כלומר אלו דברים שהצלם לא יכול להשפיע עליהם ויגרעו מהתוצאה הסופית. במידה והמצב יותר “מסובך”, ניתן ליצור קשר לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית.

תוספות

 1. הוספת watermark לפי בקשתכם:
  • קובץ ה-watermark מוכן וניתן להוסיפו כפי שהוא. בדרך כלל פורמט png או כל פורמט התומך בצבע רקע שקוף – 50 ש"ח.
  • קובץ שמצריך עריכה, כגון המרת פורמט והפיכת צבע מסוים לשקוף – 100 ש"ח.
 2. Cinemagraph (למידע נוסף לחצו על הלינק) – 400 ש"ח לסרטון.
 3. יצירת צילום לפני-אחרי – 50 ש"ח לצילום.

אני מקווה שהוספתי קצת תובנות לשאלה כמה עולה צילום עיצוב פנים ואם יש לכם שאלות או הערות אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר תגובה למטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *